Kollmorgen

Kollmorgen Logo
 
 

Kollmorgen – ponad 100 lat historii

100 lat firmy KollmorgenFirma Kollmorgen to światowy dostawca podzespołów mechatroniki i automatyki przemysłowej. Została założona w 1916 roku w Nowym Jorku przez Friedricha Kollmorgena. Obchodzące w 2016 roku rocznicę 100-lecia przedsiębiorstwo zatrudnia ponad 1,500 pracowników w siedzibie w Radford w USA oraz w oddziałach i fabrykach w Europie (Niemcy, Szwajcaria, Włochy, Turcja, Szwecja), Azji (Indie, Chiny, Japonia, Korea Płd.) i Ameryce Południowej (Brazylia).

Odbiorcami produktów tej marki są firmy z wielu dziedzin przemysłu, od aeronautyki i obrony, przez branżę opakowań, spożywczą i przetwórstwo, obrazowania medycznego, automatyki laboratoryjnej i magazynowej, produkcji leków, sektor paliwowy czy robotykę.

Dywizja optyczna firmy, istniejąca od 1915 roku, jest światowym liderem w produkcji peryskopów i kluczowym dostawcą U.S. Navy. Kollmorgen współpracuje z NASA, a na swoim koncie ma m.in. przygotowanie komponentów do lądownika Viking, który trafił na Marsa.

Kollmorgen, podobnie jak inne znane marki, w tym na przykład Thomson, jest własnością Fortive Corporation.
 
 

Charakterystyka silników serwo AKMG2 Kollmorgen

 
 
W ofercie posiadamy:

Szczególnie polecamy lekturę najszerszego opracowania na temat oferty tej marki, którą stanowi katalog rozwiązań i systemów automatyzacji: Automation Solutions Catalog (.pdf, 16MB, wersja angielska)

Oficjalna strona Partnera: www.kollmorgen.com
 
Kollmorgen - produkty